Š.m. spalio 9 dieną kviečiame į susitikimą - atvirą paskaitą

2017-09-26 19:52

Alkoholio vartojimas nėštumo metu turi žalojantį poveikį vaisiui, o pažeidimai sukelia daugybę sveikatos, elgesio, mokymosi, socialinių bei kitų problemų ne tik patiems vaikams per visą jų gyvenimą, bet ir jų tėvams bei specialistams dirbantiems su šiais vaikais. Kol kas tokių asmenų gydymas išlieka simptominis, o sėkmingam jų mokymui ir integracijai nepakanka žinių ir programų. Mūsų šalyje, kur alkoholio suvartojimas yra vienas iš didžiausių pasaulyje, nėščiųjų alkoholio vartojimas yra gana įprastas reiškinys, todėl ir vaisiaus alkoholinis sindromas nėra retenybė, nors oficialiai diagnozuojami tik pavieniai atvejai.


Paskaita siekiama supažindinti specialistus su vaisiaus alkoholinio sindromu ir jo prevencija JAV (prevencinės programos, bendroji prevencija, ankstyvoji intervencija, darbas su tėvais, rizikos grupėmis), informacinėmis prevencinėmis kampanijomis, darbo su nėščiosiomis moterimis vartojančiomis alkoholį principais, pagalbos vaikams turintiems vaisiaus alkoholinio sindromo sutrikimų bei jų šeimų nariams galimybėmis, besikeičiančios visuomenės suvokimu apie alkoholio vartojimą reprodukciniais metais. Susitikimo pabaigoje vyks diskusija.


Maloniai kviečiame specialistus, besidominčius vaisiaus alkoholinio sindromo prevencija, diagnostika ir pagalba vaikams ir šeimoms, į šį susitikimą - atvirą paskaitą,  kuri vyks Sveikatos apsaugos ministerijoje adresu: Vilniaus g. 16, Vilnius, 306 auditorija(3 aukštas),  11 val. (trukmė - 2 valandos).


Registracija vyksta iki spalio 7 d. elektroniniu būdu renata.cizauskaite@vpsc.lt


Daugiau informacijos: tel. 8 5 2102817